Tryb czytnika zawartości ekranu

Poradnia proktologiczna

Postęp cywilizacyjny, oprócz niewątpliwych dobrodziejstw, niesie ze sobą wiele zagrożeń. W rozwiniętych społeczeństwach, jednej strony wzrasta jakość i długość życia, spada umieralność niemowląt, ale paradoksalnie pojawiają się zagrożenia wynikające z… postępu cywilizacyjnego. Nienowotworowe schorzenia odbytu takie jak: hemoroidy, szczeliny odbytu, zakrzepy brzeżne, przetoki około odbytnicze występowały zawsze, ale w XXI w. stają się prawdziwą plagą społeczeństw rozwiniętych.

W populacji polskiej, co druga osoba po 30-tym roku życia cierpi na dolegliwości w tej okolicy, co plasuje nas w czołówce krajów wysoko rozwiniętych. W polskiej tradycji wszelkie choroby okolicy odbytu, nawet dzisiaj, uważa się za schorzenia wstydliwe, co powoduje znaczne opóźnienie diagnostyki i prawidłowego leczenia w stosunku do naszych zachodnich i południowych sąsiadów.

Przez wskazanie dostępnych obecnie bezpiecznych metod diagnostycznych, mało i mikro inwazyjnych metod leczenia oraz profilaktyki chcemy zachęcić Państwa do zadbania o swoje zdrowie. Dzisiaj jest to znacznie prostsze i mniej dolegliwe niż było jeszcze przed 15-20 laty. Diagnostykę i leczenie większości nienowotworowych schorzeń odbytu można dzisiaj prowadzić w warunkach ambulatoryjnych. Postęp techniczny praktycznie wyeliminował również to czego pacjenci obawiali się najbardziej – ból pooperacyjny i powikłania.

Dostępni lekarze

Co nas wyróżnia

Szybkie terminy wizyt

Nasi pacjenci nie czekają w kolejkach na wizyty, ponadto oferujemy wizyty tradycyjne, telekonsultacje oraz wideokonsultacje!

Łatwa rejestracja

Telefoniczna oraz internetowa!

Bezpłatne teleporady

Porady, recepty, skierowania i zwolnienia lekarskie – bez wychodzenia z domu!

Zapraszamy do kontaktu z infolinią

Skip to content